Categories
PORADNIKI TECHNICZNE

Microsoft chce ulepszyć Chromium

Według specjalistycznego bloga Windows Latest, Microsoft opublikował nowe zatwierdzenie w katalogu deweloperskim projektu open source Chromium. Wydawca chce, aby przeglądarka Chrome, a co za tym idzie jej Edge, oparty na Chromium, potrafiła respektować ten ograniczony tryb połączenia.

Windows 10 ma interfejsy programistyczne WinRT, które wydawcy mogą dodawać do swoich aplikacji w celu wykrywania obecności sieci pomiarowej. Gdy użytkownik zidentyfikuje sieć za pomocą tej opcji, Microsoft wyjaśnia również: „Aby lepiej kontrolować zużycie danych przy ograniczonym abonamencie danych, zdefiniuj to połączenie sieciowe jako ograniczone latem. Niektóre aplikacje mogą działać inaczej, zmniejszając w ten sposób zużycie danych podczas połączenia z tą siecią. »

Microsoft proponuje zmianę parametru połączenia umożliwiającego identyfikację mobilnych sieci danych i odróżnienie ich od domowych sieci internetowych. Urządzenie działa na tej samej zasadzie, co działanie w systemie Windows.

Udostępnianie połączenia: w kierunku wyższego, ale lepiej kontrolowanego użytkowania

Według firmy Microsoft ponad 1% połączeń sieciowych skonfigurowanych w systemie Windows 10 będzie skonfigurowanych w trybie ograniczonym. Należy również zauważyć, że udostępnianie połączenia ze smartfona stało się powszechne, ponieważ 35% komputerów PC ma co najmniej jedną zarejestrowaną ograniczoną sieć.

Chociaż nie tak dawno temu operatorzy komórkowi odmówili aktywacji trybu tetheringu, sytuacja znacznie się rozwinęła. Wyobrażamy sobie również, że po wdrożeniu 5G wielu użytkowników będzie zadowolonych z mobilnego planu danych nawet do użytku w domu. W zależności od wielkości tego pakietu przejście na ograniczone połączenie w systemie Windows może więc stać się powszechne, zwłaszcza pod koniec miesiąca, przed jego odnowieniem.

Respektując tę ​​opcję konfiguracji, Chrome, podobnie jak przeglądarki oparte na Chromium, będą zatem zużywać mniej danych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *