Categories
PORADNIKI TECHNICZNE

Pixel 7a wyciekł w styczniu, ale niewielu to zauważyło

Premiera Google Pixel 7a spodziewana jest tej wiosny. Wśród wielu przecieków, które pojawiły się w ostatnim okresie, cały zestaw fotograficzny przeszedł niezauważony i dopiero niedawno zaczął odbijać się w sieci, poświęcony smartfonowi Google.

Z tego, co widzimy na zdjęciu, estetyka smartfona jest niemal identyczna, jak w przypadku starszego brata Google Pixel 7. Jak widać na jednym ze zdjęć w galerii, między innymi alokacja pamięci będzie identyczna. do tego z Pixela 7. W urządzeniu będzie 8 GB LPDDR5 RAM i 128 GB pamięci.

Wśród nowości powinien znaleźć się najnowszy SoC Tensor G2 procesor 5 nm, który dzięki nowej generacji TPU G2 pozwolił gigantowi z Mountain View poczynić postępy w dziedzinie uczenia maszynowego (tutaj rozmawialiśmy o niektórych ekskluzywnych funkcjach opracowanych przez Google dla swoją ofertę smartfonów Pixel wyposażonych w procesory Tensor).

Jedyna istotna aktualizacja gniazda G2 dotyczy wymiany dwóch rdzeni Cortex-A76 o częstotliwości 2,25 GHz na dwa rdzenie A78 o częstotliwości 2,35 GHz. Z przodu GPU Tensor G2 ma Mali-G710 MP07, który pomimo mniejszej liczby rdzeni cieniujących w porównaniu do Mali-G78 MP20 z poprzedniego modelu, ma nową, wydajniejszą architekturę.

Nowy TPU obiecuje 60% wzrost wydajności w uczeniu maszynowym przy 20% zmniejszeniu zużycia. Jeśli chodzi o wyświetlacz, Pixel 7a powinien zamontować panel 90 Hz, co oznacza rezygnację Google z 60 Hz w tym przedziale cenowym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *